KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15464262
nr 1546 4262
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, "Hovs Hallar, Kor i aftonsol". Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 25x39 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:22:00
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström